Elektroniczne Biuro Obsługi KlientaeBOK

Aktualności


Produkujemy zieloną energię

c.name

Z osadów ściekowych powstających w Oczyszczalni Ścieków Gdańsk Wschód produkowana jest zielona energia. To efekt projektu "Energetyczne wykorzystanie biogazu na Oczyszczalni Ścieków Gdańsk Wschód", dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013.


Rusza kolejny etap budowy kanalizacji sanitarnej w Osowej

c.name

Jak informowaliśmy we wrześniu, umowa na kolejne inwestycje związane z rozbudową kanalizacji sanitarnej w dzielnicy Gdańsk Osowa została podpisana. Pod koniec października wykonawcy robót: Spółce z o.o. EKO-BET ze Złocieńca przekazany został plac budowy, a już dziś 7 listopada rozpoczęły się pierwsze prace w ulicach: Kruszwickiej i Myśliborskiej.


Prototyp fotobioreaktora do produkcji alg już gotowy

c.name

Jak już informowaliśmy, nasza Spółka dofinansowała budowę prototypu płaskiego fotobioreaktora z systemem solar - tracker do produkcji alg (płaskie akwarium na stelażu, które poruszane silnikiem podąża za słońcem, dzięki czemu wewnątrz akwarium następuje efektywny rozwój mikroalg). Na bazie wytwarzanych mikroalg oraz ścieków można produkować biopaliwa III generacji.


O odnawialnych źródłach energii podczas Pomorskich Dni Energii.

c.name

Na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich w dniach 25 - 26 października 2012 r. odbyły się Pomorskie Dni Energii połączone z Targami Technicon Innowacje. W przedsięwzięciu wzięło udział wiele firm i instytucji, które chciały zaprezentować swoje osiągniecia oraz nowoczesne, innowacyjne rozwiązania technologiczne w dziedzinie odnawialnych źródeł energii.


Zakończenie międzynarodowego projektu PURE w Gdańsku.

c.name

Przez prawie 3 lata Miasto Gdańsk było partnerem międzynarodowego projektu PURE (Project on Urban Reduction of Eutrophication - Projekt dot. zmniejszenia eutrofizacji wód powodowanych zanieczyszczeniami z terenów zurbanizowanych). Celem projektu było zmniejszenie ładunku fosforu w oczyszczonych ściekach odprowadzanych do Morza Bałtyckiego oraz zagospodarowanie osadów ściekowych. Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna jako właściciel Oczyszczalni Ścieków Gdańsk Wschód została zaproszona do udziału w projekcie.


Fontanna na Placu Heweliusza

c.name

W rejonie, w którym stanie fontanna upamiętniająca Gdański projekt wodno-ściekowy trwają badania archeologiczne. Prowadzi je firma DANTISCUM z Gdańska. Potrwają do końca listopada tego roku.