Elektroniczne Biuro Obsługi KlientaeBOK

Uwaga konkurs fotograficzny "Energię czerpię z wody!"

plakat_PEM

Po sukcesie poprzednich edycji, które cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży z całej Polski, Program Edukacji Morskiej w Gdańsku już po raz czwarty ogłasza ogólnopolski konkurs ekologiczny.


Inicjatywa skierowana jest do uczniów gimnazjów i szkół średnich. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu zdjęcia najlepiej ilustrującego hasło przewodnie "WODA I ENERGIA", które nawiązuje do tematyki podjętej w ramach tegorocznych obchodów Światowego Dnia Wody. Na autorów osiemnastu najlepszych prac czekają wyjątkowe nagrody – rejs wakacyjny na pokładzie żaglowca Generał Zaruski oraz wodoodporne aparaty Fujifilm.

Głównym celem konkursu "Energię czerpię z wody" jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród młodzieży. Udział w akcji pozwoli na uświadomienie uczniom powiązań między wodą a energią przez odniesienie do własnego otoczenia, stylu życia i pasji. Dlatego w ramach współpracy przy realizacji Programu Edukacji Morskiej, nasza Spółka opracowała materiały edukacyjne na potrzeby konkursu. Mamy nadzieję, że przygotowane materiały, które są dostępne na stronie http://www.programedukacjimorskiej.pl/energetyczna-woda/ i http://www.programedukacjimorskiej.pl/energetyczna-woda-ciekawostki/, pomogą przybliżyć uczestnikom konkursu kwestie współzależności wody i energii w skali globalnej i lokalnej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. Zgłoszenia są przyjmowane do 30 maja 2014 r.