Elektroniczne Biuro Obsługi KlientaeBOK

Raperskie piosenki edukacyjne zostały uhonorowane

IV edycja - Sieci śmieci

W czwartek 14 grudnia 2017 r. odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród w konkursie edukacyjnym "Dlaczego sieci nie lubią śmieci?". Zaproszenie do uczestnictwa w wydarzeniu, które odbywało się na Dużej Scenie Teatru Miniatura w Gdańsku przyjęło ponad 150 osób, w tym laureaci konkursu ich rodziny, koleżanki i koledzy ze szkolnej ławki oraz wychowawcy i opiekunowie z reprezentowanych przez Nich szkół.


Gala rozpoczęła się punktualnie o godz. 12.00 wzruszającym, opartym na faktach spektaklem, osadzonym w świąteczno-noworocznych realiach "Baltic. Pies na krze". Po tej dawce emocji, atmosfera wcale nie osiadła, wręcz przeciwnie - zrobiła się jeszcze bardziej gorąca. To wszystko za sprawą pozytywnych reakcji na wywoływanych na scenę laureatów i ceremonię wręczenia nagród. Przysłowiową "wisienką na torcie" okazały się występy na żywo dwóch zwycięskich zespołów, które ex aequo zajęły pierwsze miejsce.

Tegoroczna, już czwarta edycja konkursu, została zrealizowana tradycyjnie w ramach akcji "Sprzątanie Świata" lecz również w ramach kampanii "Miasto na detoksie". Zadaniem konkursowym skierowanym do uczniów szkół podstawowych w wieku 10-13 lat było napisanie piosenki w stylu rap traktującej o niebezpiecznych chemikaliach w naszym otoczeniu, które szkodzą nam i środowisku.

Galę poprowadzoną, jak zawsze profesjonalnie, przez dziennikarza Radia Gdańsk - Tomasza Galińskiego, zaszczycił swoją obecnością Prezes GIWK Jacek Skarbek. W uroczystości nie zabrakło również ambasadorki kampanii "Miasto na detoksie" Katarzyny Bosackiej, która "z ekranu" pogratulowała zwycięstwa dwóm najlepszym zespołom.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z Gali, wysłuchania piosenek laureatów i podziękowań Kasi Bosackiej. Przy otwieraniu plików medialnych należy wybrać opcję "otwórz link w nowej karcie".

1. Kasia Bosacka


2. Kasia Bosacka


Ia. Kasy od teraz z zasadami


Ib. Joł RURY Joł


II. Czy wiecie


III. Czysta woda


wyr. Szkodliwe chemikalia


c.name
c.name
c.name
c.name
c.name
c.name
c.name
c.name
c.name
c.name
c.name
c.name
c.name
c.name
c.name
c.name
c.name
c.name