Elektroniczne Biuro Obsługi KlientaeBOK

Materiały informacyjne

broszury_cover

W celu zwiększenia świadomości nt. szkodliwych substancji znajdujących się w produktach wykorzystywanych przez nas w życiu codziennym oraz wskazania bezpieczniejszych zamienników, przygotowaliśmy materiały informacyjne. Możesz je swobodnie ściągnąć i wykorzystywać do celów niekomercyjnych. Pamiętaj, że publikacje są objęte prawami autorskimi. Jeśli potrzebujesz ich w formie wydrukowanej, skontaktuj się z nami.


DZIECIŃSTWO BEZ SUBSTANCJI NIEBEZPIECZNYCH

Dzieci są szczególnie wrażliwe na działanie niebezpiecznych substancji chemicznych znajdujących się w produktach codziennego użytku i w środowisku.  Jak bezpiecznie opiekować się dzieckiem, jakich produktów unikać, na co zwracać uwagę przy ich zakupie? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w naszej broszurze „Dzieciństwo bez substancji niebezpiecznych”.

DETOKSOWY PORADNIK

Jak ograniczyć użycie szkodliwych substancji chemicznych na co dzień? Czy to w ogóle możliwe? Co na ten temat mają do powiedzenia projektowi eksperci, a co uczestnicy pilotażu?

Dwa lata realizacji kampanii „Miasto na detoksie” i półroczny projekt pilotażowy pozwoliły wyciągnąć pewne wnioski. Wiemy, w których produktach czyhają na nas substancje niebezpieczne, czym je zastąpić oraz, że zmiana zachowań konsumenckich i domowych nawyków może mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie i pozwala chronić środowisko.

Zachęcamy do zapoznania się z wypracowanym w ramach projektu „Detoksowym poradnikiem”. Tu znajdziesz wiele cennych informacji, sprawdzone przepisy na eko-produkty i spostrzeżenia naszych ekspertów i pilotażowiczów.