Elektroniczne Biuro Obsługi KlientaeBOK

Aktualności


Utrudnienia w ruchu drogowym na ul. Białej

c.name

21 sierpnia rozpoczną się roboty budowlane związane z przebudową sieci wodociągowej oraz odtworzeniem nawierzchni na ul. Białej we Wrzeszczu. Do końca sierpnia zamknięty będzie odcinek ul. Białej na długości około 80 m od skrzyżowania z ul. Ludwika Waryńskiego w kierunku dworca Gdańsk Wrzeszcz. Cały zakres robót w ul. Białej obejmuje odcinek od ul. Wajdeloty do ul. Wyspiańskiego. Prace będą realizowane etapami do 22 grudnia 2019 r., z wyłączeniem kolejnych fragmentów jezdni, o czym będziemy informować w kolejnych komunikatach. Celem inwestycji jest wymiana przestarzałego wodociągu o długości 650 m. w tym rejonie miasta, a co za tym idzie poprawa jakości wody dostarczanej mieszkańcom. Wykonawcą prac jest firma AQUA SCOUT z Gdańska. Koszt prac to 1 512 930,64 zł netto.


Wodowanie Sztuk. Poznajmy się w tangu

c.name

10 sierpnia - Fontanna Heweliusza i dzwony carillonu zatańczą w rytmie tanga.


Utrudnienia w ruchu drogowym w ulicy Nowy Świat

c.name

Utrudnienia w ruchu drogowym w ulicy Nowy Świat 8 sierpnia rusza budowa sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Nowy Świat na odcinku od posesji 11 b do posesji 19. W czasie trwania robót budowlanych, ten fragment jezdni zostanie wyłączony z ruchu drogowego. Kierowców obowiązują objazdy - dla jadących do posesji nr 11, 11 b, 11 c, 22 a, 22 b, 22 c przy ul. Nowy Świat - dojazd będzie możliwy od strony ul. Wodnika. Dla kierowców jadących do posesji ul. Nowy Świat 19 - dojazd od ul. Nowy Świat. Inwestycja pozwoli na likwidację bezodpływowych zbiorników na ścieki i podłączenie nieruchomości do miejskiej sieci kanalizacji sanitarnej. Wykonawcą robót budowlanych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „FASTRAT” Maciej Szulc. Szacunkowy koszt wykonania robót wynosi ok. 570 000 zł netto. Planowany termin zakończenia robót to druga połowa października 2019 r. [IMAGE: '' /img/184/196/224/_content-img/mapanowyswiat.png]


30. gdański zdrój już otwarty

c.name

Nowy zdrój przy klasztorze Dominikanów już działa.


Rusza remont ulicy Stary Rynek Oliwski w Gdańsku

c.name

Rusza remont ulicy Stary Rynek Oliwski w Gdańsku Będą utrudnienia w ruchu 8 sierpnia rozpoczną się prace w ulicy Stary Rynek Oliwski. Pierwszy etap prac związany jest z utrudnieniami na wysokości skrzyżowania z ul. Kwietną. Od 8 sierpnia obowiązuje następująca tymczasowa organizacja ruchu: - Zostanie zwężona jezdnia ul. Stary Rynek Oliwski na wysokości skrzyżowania z ul. Kwietną, ruch dwukierunkowy zostanie zachowany. - Zamknięty zostanie wjazd/ wyjazd z ul. Kwietnej na ul. Stary Rynek Oliwski. Obowiązuje objazd. - Przejście dla pieszych przy ul. Kwietnej zostanie wyłączone z użytkowania. Cały zakres prac dotyczy ulicy Stary Rynek Oliwski od wysokości wiaduktu nad Potokiem Oliwskim do skrzyżowania ul. J. Kanapariusza i Polanki. W zakres prac wchodzi – wymiana wodociągu na odcinku około 240 m, wymiana przyłączy wodociągowych oraz wykonanie nowej nawierzchni jezdni na tym odcinku drogi. Wykonawcą prac jest EUROVIA POLSKA SA. Koszt całej inwestycji wynosi 1 436 200, 04 PLN netto, z czego zakres prac wodociągowych (GIWK) to 610 770,31 PLN, a zakres prac drogowych (DRMG) to 825 429,73 PLN netto. Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 8 października 2019 r. O kolejnych zmianach w organizacji ruchu będziemy informować wraz z postępem prac.


Przebudowa sieci wodociągowej w ul. Reymonta

c.name

W ulicy Reymonta, na odcinku od ul. Hubala do Słowackiego, prowadzone są prace związane z wymianą wodociągu.