Elektroniczne Biuro Obsługi KlientaeBOK

Aktualności


25-26 października 2012 r. - Pomorskie Dni Energii w Gdańsku

c.name

Zapraszamy do udziału w Pomorskich Dniach Energii, podczas których zaprezentujemy instalację do odzysku energii z biogazu, która powstała na terenie Oczyszczalni Ścieków Gdańsk Wschód.


Woda na Wyspie Sobieszewskiej

c.name

Od września 2012 roku znaczna część mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej zaopatrywana jest z ujęcia głębinowego Lipce. Przedstawiamy odpowiedzi na najczęstrze pytania mieszkańców tej dzielnicy dotyczące jakości wody.


Kończymy pierwszy sezon nowych zdrojów

c.name

Za nami pierwsze miesiące działania zdrojów, które w lipcu tego roku postawiliśmy w pasie nadmorskim. Dzisiaj zdroje zostały przygotowane do sezonu zimowego i czasowo wyłączone z użycia.


Spotkanie obywatelskie w dzielnicach Strzyża i VII Dwór

c.name

Zapraszamy do naszego punktu informacyjnego podczas spotkania obywatelskiego "Mój dom, moja dzielnica, moje miasto" z mieszkańcami dzielnic Strzyża i VII Dwór.


Znamy stan zasobów wód podziemnych w Gdańsku i Sopocie

c.name

12 października zaprezentowaliśmy wyniki badań monitoringu wód podziemnych w Gdańsku i Sopocie, które zostały przygotowane w ramach projektu badawczego współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.


Gdańscy naukowcy wynalazcami nowego rozwiązania działania fotobioreaktora do produkcji alg

c.name

Twórcami wynalazku są absolwenci Politechniki Gdańskiej kierunków Biotechnologia Leków oraz Biotechnologia Żywności, obecnie doktoranci Uniwersytetu Gdańskiego: Szymon Talbierz i Natalia Kujawska. Chcąc wesprzeć rozwój trójmiejskiej nauki zdecydowaliśmy się dofinansować budowę prototypu wynalazku.