2017-06-13

Aktualności

3 czerwca już po raz czwarty Pobiegliśmy do Źródeł

Bieg do źródeł to wydarzenie, które na stałe wpisało się w harmonogram działań promocyjno-edukacyjnych naszej Spółki. Impreza biegowa, którą  w tym roku odbyła się pod hasłem „Kurs na detoks”, łączy w sobie sportową rywalizację z zabawą i rodzinnym spędzaniem czasu. Ambasadorem wydarzenia była Katarzyna Bosacka – dziennikarka prasowa i telewizyjna, autorka kultowych już programów „Wiem, co jem " i „Wiem, co kupuję " .

bieg4-bnr-maratony-300x150

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 9.00 od otwarcia stref piknikowych. Część biegowa wystartowała natomiast o godz. 11.00 od Biegu rodzinnego na dystansie 3. kilometrów, który jest idealną propozycją dla całych rodzin. Przyjazną trasę wiodącą alejkami parkowymi i ścieżką nadmorską pokonało 900 osób - zarówno maluchy w wózkach, dzieciaki na rowerkach biegowych, jak też rodzice, dorośli i dziadkowie z wnukami. Nie było tu pomiaru czasu, w myśl idei " run for fun " , oraz końcowej klasyfikacji, za to na każdego na mecie czekał pamiątkowy medal i nagroda niespodzianka, którą uczestnicy mogli znaleźć w swoim pakiecie startowym. Trasę biegu zdecydowała się pokonać również ambasadorka wydarzenia.

Punktualnie w południe na trasę ruszyło 600 uczestników biegu na 10 kilometrów. W stawce nie zabrakło utytułowanych zawodniczek i zawodników, z których wielu już regularnie bierze udział w naszym biegu. Jako pierwszy linię mety przekroczył Piotr Pobłocki. Wśród pań zwyciężyła Marta Łagownik, której specjalnością jest co prawda triathlon, ale z którą zawsze należy się liczyć podczas startów na takich dystansach.

Mieszkańcy, którzy nie zdecydowali się pobiec lub wspierali swoich bliskich startujących w biegach, mogli skorzystać z atrakcji piknikowych. Zgodnie z ideą – Kurs na detoks – stanowiska promowały zdrowe nawyki konsumenckie i żywieniowe i odpoczynek od nowych technologii i stresu. W dedykowanych czterech strefach każdy mógł zadbać od swoje zdrowie – od ciała, przez umysł i budowanie relacji rodzinnych, aż po rozwijanie świadomości dbania o otaczające nas środowisko naturalne. Część piknikową uświetniły wykład Pani Kasi Bosackiej oraz przedstawienie Teatru Miniatura „Jaś i Małgosia, czyli uważaj robaczku!” – spektakl o samodzielności, lecz i ostrożności.

Tegoroczny Bieg do Źródeł był elementem realizowanej przez Spółkę GIWK kampanii „Miasto na detoksie”.

Zapraszamy do obejrzenia wybranych zdjęć (więcej na stronie https://www.facebook.com/pg/BlizejZrodel/photos/?tab=album&album_id=711191192398360) i realcji video https://www.youtube.com/watch?v=Lp9BaI-s6T4 

do góry