Władze spółki
Zgromadzenie wspólników
Funkcje Zgromadzenia Wspólników pełni Prezydent Miasta Gdańska.
Rada nadzorcza
Posiada kompetencje nadzorcze i kontrolne nad działalnością Spółki.
Marek Bonisławski | Przewodniczący Rady Nadzorczej |
Anna Machnikowska | Wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej |
Alan Aleksandrowicz | Członek Rady Nadzorczej |
Tomasz Posadzki | Członek Rady Nadzorczej |
Tomasz Lechowicz | Członek Rady Nadzorczej |
(ur. 18 IV 1960 w Gdańsku), wydział prawa UG ukończył w czerwcu 1984 roku. Rozpoczął pracę w 1984 roku od stanowiska aplikanta sądowego, a następnie kolejno: asesora, sędziego sądu rejonowego, sędziego sądu wojewódzkiego. W 1993 roku odchodzi z sądownictwa i przez kolejne 4 lata pracuje jako dyrektor Wydziału Prywatyzacji Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku, odbywając jednocześnie praktykę zawodową jako radca prawny, m.in. w centrali Banku Gdańskiego (obecnie Bank Millennium). W latach 1997-2004 obejmował stanowisko prezesa zarządu spółek przemysłu okrętowego: Grupy Remontowa S.A., tj.: Stoczni Północnej S.A. w Gdańsku (grudzień 1997-lipiec 2001) oraz Morskiej Obsługi Radiowej Statków Sp. z o.o. (wrzesień 2001-lipiec 2004).
Zasiadał w radach nadzorczych: Specjalnej Strefy Ekonomicznej Żarnowiec S.A., Agencji Rozwoju Pomorza Gdańskiego S.A., Przembud Gdańsk S.A., Ostróda Yacht Sp. z o.o. i innych. Trzykrotnie pełnił funkcję syndyka masy upadłościowej m.in. w Banku Spółdzielczym w Pieniężnie. W latach 2001-2004 stworzył i zarządzał Organizacją Odzysku Odpadów i Opakowań Ekola S.A., zasiadał w radzie nadzorczej spółki recyklingowej Ekoplastik (2002-2004) oraz reprezentował Gdańsk w radzie nadzorczej Saur Neptun Gdańsk S.A. (2002-2004).
Członek Rady Forum Okrętowego (1998-2001) oraz Rady Programowej Konfederacji Pracodawców Prywatnych (2001-2004). W roku 2004, w wyniku konkursu, został prezesem powołanej do życia przez miasto Gdańsk spółki: Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna.
Krzysztof Molęda jest absolwentem inżynierii środowiska Politechniki Gdańskiej, pracuje w GIWK-u od 2005 roku. Przez wiele lat zajmował się inwestycjami związanymi z rozwojem wodociągów i kanalizacji w Gdańsku. W 2016 roku został dyrektorem ds. technicznych, odpowiedzialnym za kierowanie pracami dotyczącymi planowania i realizacji inwestycji wod.-kan., sprawował nadzór nad prawidłową eksploatacją Instalacji Termicznego Przekształcania Osadów Ściekowych oraz Elektrociepłowni Biogazowej oraz nadzorował procesy obsługi inwestorów. W 2023 roku otrzymał Medal Prezydenta Miasta Gdańska.
Absolwent Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego i Studium Kierowników Projektów Europejskich. W Urzędzie Miejskim w Gdańsku pracował od 24.01.2000 r. do 31 lipca 2023 r. Projektami unijnymi zajmuje się od momentu wejścia Polski do UE. Od sierpnia 2006 r. jako zastępca dyrektora współprowadził, a od czerwca 2009 r. do lipca 2023 r. jako dyrektor prowadził Wydział Projektów Inwestycyjnych, który odpowiada w mieście Gdańsku przede wszystkim za koordynację portfela projektów inwestycyjnych realizowanych przez Miasto.
Jednocześnie jako Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdańska odpowiadał za inwestycyjne projekty unijne.
Podczas pracy w Urzędzie Miejskim w Gdańsku wykonywał zadania audytora wewnętrznego Systemu Zarządzania Jakością ISO.
Posiada certyfikat dotyczący zarządzania projektami wg metodyki PRINCE 2.
Jego zdaniem, tylko solidna praca projektowa, zespołowa i partnerska pozwoliła dojść Miastu Gdańsk do pozycji jednego z krajowych liderów w zakresie przeprowadzonych projektów i zdobytych środków ze źródeł zewnętrznych (w tym unijnych). Jest przekonany, że w nowej perspektywie UE na lata 2021-2027 zarówno Gdańsk jak i cały region równie skutecznie wykorzysta swoje „5 minut” na kolejny dynamiczny rozwój.
Jest żonaty, ma trójkę dzieci.