2015-07-14

Aktualności

II BIEG DO ŹRÓDEŁ MIANOWANY W PLEBISCYCIE NA BIEGOWE WYDARZENIE 2015 ROKU

CZY II BIEG DO ŹRÓDEŁ MA SZANSE ZOSTAĆ BIEGOWYM WYDARZENIEM ROKU ?WSZYSTKO ZALEŻY OD PAŃSTWA !

bieg_-_plebiscyt

 

„Biegowe Wydarzenie Roku” to plebiscyt, który powstał by popularyzować bieganie jako najpowszechniejszy sposób uprawiania sportu i aktywnego wypoczynku. Plebiscyt połączony jest z wyborem najlepszego biegowego Dziennikarza. II BIEG DO ŹRÓDEŁ –  to wydarzenie skierowane do wszystkich tych, którzy lubią aktywny wypoczynek, nadmorską przestrzeń i gdańską wodę.  Tym co wyróżnia to wydarzenie biegowe to rodzinny charakter spotkania. Bieg składa się z dwóch dystansów, dzięki czemu każdy może spróbować swoich sił w bieganiu.

 

Dlaczego warto zagłosować na II BIEG DO ŹRÓDEŁ?

 

Po pierwsze –zachęcamy tych nie przekonanych.  W Biegu wzięli udział nie tylko zawodowi biegacze, ale również po prostu amatorzy aktywnego stylu życia. Atmosfera sportowej rywalizacji połączyła sportowców, rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami, a także wszystkich, którzy swoją przygodę z bieganiem dopiero rozpoczęli - najmłodszy zawodnik miał zaledwie kilka miesięcy i jechał w wózku towarzysząc biegającym rodzicom;) Okazją do pierwszego startu był Bieg Rodzinny na trasie 3,5 km w formule „run for fun”, w którym udział wraz z zawodnikami wzięła ambasadorka wydarzenia – Sylwia Jaśkowiec, wybitna biegaczka narciarska. Wytrwale dopingowała wszystkich biegaczy i pozowała z nimi do zdjęć.

 

Po drugie-  frekwencja. Do startu zjawili się niemal wszyscy zapisani zawodnicy;) To dowód na to, że bieg przyciąga coraz więcej osób! Mimo, że to kameralny bieg jego popularności wciąż rośnie.

 

Po trzecie–rodzinna atmosfera. Biegowi towarzyszy rodzinny piknik, który zgromadził dodatkowo około 2 000 tysięcy osób. To dowód na to, że udało nam się przekonać gdańszczan i nie tylko do czerpania radości z aktywności fizycznej.

 

Po czwarte- kształtujemy zdrowy nawyk picia wody. Podczas wydarzenia królowała woda. Zawodnicy na trasie mogli dwukrotnie zaznać wodnego orzeźwienia, a  w trakcie pikniku bez limitu serwowano zdrową, głębinową wodę z saturatora. Kolejnym jej źródłem był zdrój znajdujący się na terenie Parku Jelitkowskiego.

 

Po piąte– wyniki. Przy starcie zawodników Biegu Głównego, w samo południe, termometry wskazywały aż 32⁰C! Taki upał był dla biegaczy prawdziwym wyzwaniem, wymagającym bardzo dobrej wydolności. Jednak upały nie przeszkodziły zawodnikom w osiąganiu bardzo dobrych czasów.

Tak było:

   

Jak głosować ?

Aby oddać swój głos w plebiscycie  należy skorzystać ze specjalnego formularza dostępnego na stronie http://www.festiwalbiegowy.pl/glos/index.php/formularz/glosowania. W plebiscycie na Biegowe Wydarzenie Roku z jednego adresu e-mail na każde z wydarzeń (czyli np. na II Bieg do źródeł) można oddać tylko jeden głos.

 

Głosy można oddać również wysyłając SMS pod numer 70068 o treści: BIEGI<119> uzasadnienie.

Koszt jednego SMS-a to 50 gr netto (62 gr brutto). Z jednego numeru telefonu można oddać tylko jeden głos na wybraną imprezę.

Głosowanie potrwa do 9 września 2015 roku do godz. 12:00. Rozstrzygnięcie plebiscytu nastąpi 11 września 2015 roku na Gali podczas 6. PZU Festiwalu Biegowego w Krynicy - Zdrój.

Zachęcamy do oddania głosów i już teraz za nie DZIĘKUJEMY!

do góry