2017-12-15

Aktualności

Raperskie piosenki edukacyjne zostały uhonorowane

W czwartek 14 grudnia 2017 r. odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród w konkursie edukacyjnym " Dlaczego sieci nie lubią śmieci? " . Zaproszenie do uczestnictwa w wydarzeniu, które odbywało się na Dużej Scenie Teatru Miniatura w Gdańsku przyjęło ponad 150 osób, w tym laureaci konkursu ich rodziny, koleżanki i koledzy ze szkolnej ławki oraz wychowawcy i opiekunowie z reprezentowanych przez Nich szkół.

edycja_iv_chmurka_tytul

Gala rozpoczęła się punktualnie o godz. 12.00 wzruszającym, opartym na faktach spektaklem, osadzonym w świąteczno-noworocznych realiach " Baltic. Pies na krze " . Po tej dawce emocji, atmosfera wcale nie osiadła, wręcz przeciwnie - zrobiła się jeszcze bardziej gorąca. To wszystko za sprawą pozytywnych reakcji na wywoływanych na scenę laureatów i ceremonię wręczenia nagród. Przysłowiową " wisienką na torcie " okazały się występy na żywo dwóch zwycięskich zespołów, które ex aequo zajęły pierwsze miejsce.

Tegoroczna, już czwarta edycja konkursu, została zrealizowana tradycyjnie w ramach akcji " Sprzątanie Świata " lecz również w ramach kampanii " Miasto na detoksie " . Zadaniem konkursowym skierowanym do uczniów szkół podstawowych w wieku 10-13 lat było napisanie piosenki w stylu rap traktującej o niebezpiecznych chemikaliach w naszym otoczeniu, które szkodzą nam i środowisku.

Galę poprowadzoną, jak zawsze profesjonalnie, przez dziennikarza Radia Gdańsk - Tomasza Galińskiego, zaszczycił swoją obecnością Prezes GIWK Jacek Skarbek. W uroczystości nie zabrakło również ambasadorki kampanii " Miasto na detoksie " Katarzyny Bosackiej, która " z ekranu " pogratulowała zwycięstwa dwóm najlepszym zespołom.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z Gali, wysłuchania piosenek laureatów i podziękowań Kasi Bosackiej. Przy otwieraniu plików medialnych należy wybrać opcję " otwórz link w nowej karcie " .

do góry