2013-06-05

Aktualności

Wśród zdrojów..., czyli CORAZ BLIŻEJ ŹRÓDEŁ

SOBOTA 8 CZERWCA 2013, GRA MIEJSKA i PIKNIK

DEPTAK NADMORSKI OD BRZEŹNA OD JELITKOWA

 

 

podglad_plakat_a3_giwk_gra_piknik

Orzeźwiająca woda ze zdrojów, szum morza i zapach lasu to przepis na udane sobotnie popołudnie. Już 8 czerwca zachęcimy wszystkich do kreatywnego wykorzystania potencjału pasa nadmorskiego. Obszar ten stanie się trasą gry miejskiej, która zaprowadzi nas „Coraz bliżej źródeł”.

GRA to niepowtarzalna okazja, by poznać nawyki związane z wodą i ekologią mieszkańców różnych zakątków świata. Eau, Water, 水, Wasser, Vann, водa, Vatten, – mimo, że zapisane w różnych językach oznaczają to samo – czyli wodę. Jak ją nazywają mieszkańcy innych krajów? Jak ją oszczędzają? Jak i skąd się ją czerpie? Jakie ma właściwości i skład chemiczny? oraz Co to jest i jak działa recycling w innych krajach? – to wiedza, którą zdobędą  uczestnicy naszej „podróży”.  Przystankami –będą zdroje uliczne w pasie nadmorskim.

Gra skierowana jest do przedstawicieli wszystkich grup wiekowych. Ma rodzinny i rekreacyjny charakter. 

STARTUJEMY od godz. 13.00 przy zdroju znajdującym się w okolicach wejścia na plażę nr 50 (Brzeżno, skrzyżowanie Hallera i Jantarowej).

Grę kończymy do godz. 15.30 w Parku Jelitkowskim. Po pokonaniu około 2,5 km trasy możemy odpocząć na ekologicznym pikniku. Na każdego uczestnika gry, który pomyślnie przejdzie wszystkie etapy, na pikniku czeka niespodzianka. Tu także odbędzie się losowanie nagród głównych.

PIKNIK, czyli AKCJA RE-AKTYWACJA to miejsce, gdzie uczestnicy spotkają kreatywnych, ciekawych ludzi, którzy pomogą im zarazić się ideą recyklingu w codziennym życiu: zagrają, zachęcą do ruchu, rozśmieszą, wyczarują coś  z niczego. Pokażą  jak wykorzystywać naturalny potencjał przyrody i otaczających nas przedmiotów.

 

GŁÓWNE ZASADY GRY MIEJSKIEJ

 

1. Uczestnikiem może być każdy chętny do udziału w grze.

2. Dzieci muszą przebywać pod opieką osób pełnoletnich przez cały czas trwania gry.

3. Każdy indywidualny uczestnik/ grupa/rodzina musi posiadać plastikową butelkę (0,5 l), którą przynosi ze sobą lub otrzymuje w zestawie startowym wraz z kartą startową oraz niebieską KROPLĄ (naklejka).

4. Karta startowa składa się z dwóch części: części do zaliczania zadań oraz kuponu, który należy wrzucić do urny, by wziąć udział w losowaniu.

5. Na trasie znajduje się 10 stacji.  Wszystkie zaznaczone są na mapie na karcie startowej. Na każdej stacji uczestnik, po poprawnym wykonaniu zadania otrzymuje 50 ml wody (do butelki) oraz wpis do karty startowej.

6.  Należy zaliczyć 5 z 10 stacji.

7. Kolejność zaliczania stacji jest dowolna.

8. W czasie trwania gry uczestnicy powinni mieć przyklejoną KROPLĘ w widocznym miejscu , aby móc skorzystać z pomocy animatorów.

9. Na mecie, każdy kto będzie miał wypełnioną kartę startową (zbierze przynajmniej 5 zaliczeń) otrzyma talon na zestaw piknikowy. 

10. Kupon do losowania jednej z 20 nagród głównych należy oderwać od karty startowej i wrzucić do odpowiednio podpisanego pojemnika na mecie do godz. 15.30. Kartę startową należy zatrzymać do momentu losowania.

11. Losowanie nagród głównych odbędzie się podczas pikniku w Parku Jelitkowskim o godz. 15.45.

 

 

 

 ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM ORAZ REGULAMIN GRY I PIKNIKU:  

 

Dokumenty do pobrania

do góry